2024 Regatta Schedule

Grand Lake

May 4-5

For questions or more regatta information, please contact the CRAM Commodore at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Grand Lake Pre-Registered

Class Skipper Crew Sail #
F18James DerckAndrew FullhartUSA 1024
F18Paul KruttyDean5204
F18Wayne TetlowAustin330
H16Ally BuchertJoe107679
H16Chris Mcgowan John Nekus119029
H16David StiemsmaJuli Yoder115149
H16James WestMackenzie16
H16James HuldermanSOLO94164
H16John John Williams TBDTBD
H16keith schwarkSo low90458
H16Kenneth TudorTwo Conker!903
H16Michael ThomasApril88057
H16Neal FledderjohannCaroline Whitlatch73990
H16Ryan ServizziN/A111629
H16Trent FledderjohannTrent & Jack67900

Manistee Pre-Registered

Caseville Pre-Registered

Class Skipper Crew Sail #
A-ClassJeremy LaunderganUSA279
A-Classjohn harperna80
F16Ivan De WildeTess36
F16Robert MacdonaldWalter Macdonald707
F18Chris TuckfieldEric BrattingaUSA417
F18Fabio PotenzaAlana Abdal2676
F18James DerckAndrew FullhartUSA 1024
F18James HuldermanTBD1618
F18Jeff GerritsErin Hotson609
F18Jeff RehmEvan RehmUSA1193
F18Joseph PieschekJohn Fisher1462
F18Michael WilliamsonDylan Tredger104
F18Russ BerkelNicole Berkel2633
F18Ulrich GollwitzerLiam WalzUSA 1127
H16Brian SexsmithRachel tantiTBD
H16Chris Mcgowan Kieth lindley119029
H16Mackenzie HillTBD84180
H16Michael ThomasApril88057
H16Stephanie MuellerSteph Mueller104776
H16Steven AndersonKade Hudson114016
H16Walter SchrauwenTeam Holland???
H17Dwight WilliamsWilliams6597

Higgins Lake Pre-Registered

Class Skipper Crew Sail #
A-ClassAlex HartN/AUSA 407
F18Chris TuckfieldEric BrattingaUSA417
F18James DerckAndrew FulhlartUSA 1024
F18Joseph PieschekJuli Yoder1462
F18Ulrich GollwitzerJoe BuchertUSA 1127
H16Chris Mcgowan Kieth Lindley119029
H16Gavin RyeKalkaska Cramer87304
H16Michael ThomasApril88057
H16Walter ElsnerIan Mueller119071
H18Kevin HuffmanMac Hill1

North Cape Pre-Registered

Class Skipper Crew Sail #
A-ClassLarry ManiakNA4
F18Chris TuckfieldEric BrattingaUSA417
F18Fabio PotenzaAlana Abdal2676
F18James HuldermanTBD1618
F18Kyle NussdorferTBDUSA 218
F18Paul KruttyDean Krutty5204
F18Ulrich GollwitzerAlex HartUSA 1127
H14Anthony WinnieN/A49347
H14Chris Mcgowan MeTbd
H14Gavin RyeMe53205
H14Michael Thomas38200
H14Steven AndersonNoneSea and Ski
H14Walter ElsnerMe63125
H16Dave MetzgerLuke1
OtherPatrick PettengillNATBD

St. Martin's Bay Pre-Registered

Class Skipper Crew Sail #
F18Joseph PieschekJohn Fisher1462
F18Kyle NussdorferAlex HartUSA 218

Boyne City Pre-Registered

Crescent Pre-Registered

Muskegon Lake Pre-Registered